شرکت ملی پست چهار قطعه تمبر یادبود منتشر کرد  

در راستای گسترش فرهنگ تمبر شرکت ملی پست با همکاری شورای تمبر، چهار قطعه تمبر یادبود چاپ و منتشر کرد.

  • به گزارش روابط‌ عمومی شرکت ملی پست، به مناسبت سال نو و برگزاری جشن های نوروز، این شرکت تمبر یادبودی در قالب تمبر یک قطعه ای به ابعاد ۶۵ در ۹۰ میلی‌متر و با ارزش ۱۲۰۰۰ ریال و تیراژ ۷۰ هزار سری با عنوان “جشن جهانی نوروز ۹۸” چاپ و منتشر کرد. در طراحی این تمبر از تصویر یک تابلوی مینیاتوری قدیمی استفاده شده که نام هنرمند آن تاکنون مشخص نشده است. خوشنویسی حاشیه طرح اثر استاد سلطانعلی مشهدی است و اکنون در کتابخانه ملی نگهداری می شود.
تمبر یادبود
تمبر یادبود “جشن جهانی نوروز ۹۸”
  • همچنین با همکاری شورای تمبر، تمبر یادبود “چوگان ورزش کهن ایرانی” به صورت یک قطعه‌ای به ابعاد ۶۵ در ۴۵ میلی متر و با ارزش ۱۸۰۰۰ ریال و تیراژ ۸۰ هزار سری منتشر شد.در طراحی این تمبر که توسط آتلیه شورای تمبر با تکنیک گرافیک کامپیوتری طراحی و اجرا شده است از تصویر تابلوی نقاشی اثر استاد حسین بهزاد که هم اکنون در موزه بهزاد کاخ سعدآباد نگهداری می‌شود استفاده شده است.
تمبر یادبود
تمبر یادبود “چوگان ورزش کهن ایرانی”
  • به مناسبت دوم اکتبر، سالروز تولد ماهاتما گاندی رهبر فقید هندوستان که روز جهانی صلح و بدون خشونت نام گرفته است شرکت ملی پست به پیشنهاد بخش فرهنگی سفارت هندوستان در تهران و با همکاری شورای تمبر اقدام به چاپ و انتشار تمبر یادبود “یکصد و پنجاهمین سالروز تولد گاندی” در قالب مینی شیت یک قطعه ای به ابعاد ۶۳۱ در ۱۳۲ میلی‌متر و ارزش ۱۸۰۰۰ ریال با تیراژ ۸۰ هزار سری نمود.در طراحی این تمبر که توسط آتلیه شورای تمبر با تکنیک گرافیک کامپیوتری طراحی و اجرا شده از تصویر گاندی، چرخ ریسندگی به عنوان نماد استقلال و نمایی از بنای تاریخی تاج محل استفاده شده است.
تمبر یادبود
تمبر یادبود “یکصد و پنجاهمین سالروز تولد گاندی”
  • تمبر یادبود “جشن گلاب گیری” دیگر تمبری است که شرکت ملی پست با همکاری شورای تمبر اقدام به چاپ و انتشار آن در قالب تمبر یک قطعه ای به ابعاد ۶۵ در ۴۵ میلی متر و ارزش ۱۸۰۰۰ ریال با تیراژ ۸۰ هزار سری نموده است. در طراحی این تمبر که توسط آتلیه شورای تمبر با تکنیک گرافیک کامپیوتری طراحی و اجرا شده است از تصاویر باغ گل محمدی و زنان بومی با لباس محلی و وسائل مخصوص گلاب‌گیری استفاده شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *