آغاز به‌کار مجدد جمعه بازار تمبر و فیلاتلیک

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت ملی پست، حسن عمیدی با اعلام این خبر گفت: از دوم آبان ماه سال گذشته و همزمان با بازگشایی در قدیمی موزه ارتباطات پس از ۳۷ سال، جمعه بازار تمبر و فلاتلیک کشور در بال شرقی این موزه راه اندازی شد.

رئیس موزه ارتباطات افزود: با توجه به تعطیلی موزه و جمعه بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا این بازار مجددا فردا در حیاط مرکزی موزه ارتباطات آغاز به کار کرده و پذیرای علاقه‌مندان است.

عمیدی با اشاره به اینکه خرید و فروش تمبر و اسناد ملی پست به عنوان اسناد تاریخی و فرهنگی در سال های گذشته در روزهای جمعه در خیابان امام خمینی (ره) تهران و در نزدیکی موزه ملی پست به صورت دست فروشی انجام می‌شد، گفت: به منظور ساماندهی این گروه و رفاه حال آنها محلی را در داخل ساختمان طراحی کردیم که در اختیار انجمن تمبر ایران قرار بگیرد که بتوانند روزهای جمعه مبادلات را در فضای بهتری انجام دهند.

وی با بیان اینکه رویداد جمعه بازار تمبر، هم به میراث فرهنگی کمک کرده و هم فرهنگ غنی پست را احیا می‌کند از شهرداری منطقه ۱۲ بابت همکاری با شرکت ملی پست وموزه ارتباطات در راستای راه اندازی جمعه بازار تمبر تقدیر کرد.

«فیلاتلیک» هر چیزی که به پست و تلگراف مربوط می شود؛ از تمبر گرفته تا سکه و اسکناس را شامل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به راهنمایی دارید؟